Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

19. февруари 2018 - 19:09 | А.С.

На врвот на листата најпиратирани филмови според Torrent Freak оваа недела има нов наслов: „Justice League“.

Минатонеделниот број еден „Coco“ падна на четврто место. Трите најпиратирани филмови за изминатата недела ги заокружуваат „Thor Ragnarok“ и „Pitch perfect 3“, а на петто мсто е „Тhe Shape of Water“.

Листата 10 најпиратирани филмови на неделата има четири нови наслови, а оваа недела изгледа вака:

1 Justice League

2 Thor Ragnarok              

3 Pitch Perfect 3

4 Coco

5 The Shape of Water

6 Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

7 Daddy’s Home 2

8  Lady Bird        

9 Blade Runner 2049

10 The Gateway

Коментирај