Хроника

Ограбена спортска обложувалница во Скопје

24. јуни 2018 - 13:35 | МИА

Скопје, 24 јуни 2018 (МИА) - Две непознати лица со закана со пиштол синоќа ограбиле спортска обложувалница на ул.„Коста Новаковиќ“ во Скопје.

Како што соопшти МВР, синоќа во 21.50 часот двете лица влегле во обложувалницата и со закана со пиштол извршиле разбојништво над вработената А.Н (47)  од Скопје  при што одзеле околу 36.000 денари.

Увид на лице место извршила екипа од СВР-Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментирај